המדריך המלא – כל מה שרצית לדעת על מחיר השתלת שיער

אחרי ששאלת את עצמך וענית על השאלה החשובה ביותר – האם אני מתאים להשתלת שיער ? וודאי רצית לדעת כמה עולה השתלת שיער.

השתלת שיער, בניגוד לטיפולים קוסמטיים רבים אחרים, היא קבועה. בין אם תוצאותיה טובות או רעות, לא תוכל להעלים אותה.

וברוב המקרים פשוט תצטרך לחיות איתה!

השתלת שיער הינה ניתוח כירורגי קוסמטי וכמו כן היא גם השקעה. השקעה של זמנך היקר, השקעה של כספך שהרווחת בעבודה קשה ובעיקר השקעה רגשית מצידך.

אז חשוב שתשאל את עצמך, איך תרגיש אם תקבל השתלת שיער גרועה?

הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים משיגים תוצאה רעה היא כאשר הם יוצאים לחפש מציאה. קונים נואשים המחפשים הנחות לא הגיוניות יפגשו כמעט תמיד סוחרי השתלות שיער נואשים.

השתלות שיער לא טובות עולות במספרן במידה רבה על השתלות שיער טובות בתעשיית השתלות השיער המושחתת שהפכה למסחרית כמעט לחלוטין, לאחר שחמקה ברובה מידיו של הרופא האתי שביצע הליך זה בתשוקה ובמיומנויות שלמד בדרך הקשה.

כמעט כולם מבצעים השתלות שיער. נהוג לומר שבניו יורק אם תלכו 10,000 צעדים תיתקלו בקליניקה להשתלת שיער. במרבית האזורים בהודו אתה לא צריך לבצע יותר מ-1000 צעדים כדי למצוא אחת, אבל באזורים בערים כמו דלהי ולודהיאנה, 10 צעדים בלבד יובילו אותך למרפאה הבאה להשתלת שיער!

בטורקיה, ישנו שיח על נהגי מוניות ופליטים סורים המבצעים השתלות שיער. ארה”ב אינה רחוקה מאחור. פרשיות שונות על מהגרים המנתחים חולים ידועות היטב כבר למעלה משני עשורים.

בטיחות, אתיקה וחמלה בתעשיית השתלות השיער קיימות בעיקר במרפאות פרימיום. כיום מעט מאוד מרפאות מספקות את מה שהן מבטיחות. שקרים והונאות הם חלק מתעשיית השתלות השיער בדיוק כפי שהם חלק מהחברה בה אנו חיים כיום.

כמעט כל תחום התמחות השליך את כובעו לזירה, כשהוא מצלצל בעידן חדש של רמאות והונאה. אין שום חוק מדינה בשטח אפור זה. מומחי אף אוזן גרון, נוירוכירורגים, גינקולוגים, ושאלוהים יעזור לי, רופאי שיניים – כולם חושבים שהם המציאו את עצמם מחדש.

כאשר בעבר מרפאות התחרו ביניהן בשירות טוב ובתוצאות השתלת שיער טובת, כיום גולת הכותרת השתנתה. השתלת שיער נמכרת כמוצר, ומכאן שעלות השתלת שיער היא החשובה ביותר בעיניי המתעניין התמים כאשר הוא מחפש מרפאה. הוא מרגיש שכל המרפאות זהות מכיוון שמדובר בעצם במוצר שמוכרים לו.

אז למה בעצם יש הבדלים במחירים של השתלות שיער במרפאות שונות או למה חשוב לשים לב בשכלול המחיר?

ההכשרה של המנתח:

להליכים כירורגיים שונים ישנה היררכיה מוסכמת ע”פ המומחיות והרלוונטיות לתחום של הרופאים השונים המבצעים את ההליך. בראש הפירמידה ההיררכית של השתלות שיער ניצבים מנתחים פלסטיים מומחים. הבאים בתור אחריהם הם רופאי עור. התמחויות אחרות שאינן מתאימות לתחום כמו אף אוזן גרון, גינקולוגיה, רופאי ילדים ורפואת שיניים, ממוקמות בתחתית הפירמידה. אז אם מנתח פלסטי מבצע את ההליך שלך ואם הוא כירורג השתלות שיער במשרה מלאה, המסור לחלוטין לאמנות ולמדע שיקום השיער, אתה תפיק תועלת מהכישורים המעולים שלו במיקרו-כירורגיה תחת הגדלה ומהידע שלו בריפוי פצעים. לכן מחיר השתלת שיער שתבוצע ע”י מנתח פלסטי שמבצע אך ורק השתלות שיער תתומחר במחיר גבוה יותר מאשר מחיר השתלת שיער שיבצע רופא בעל התמחות אחרת, כזו שאינה נמצאת בראש הפירמידה של המומחיות בהשתלות השיער.

כיום רופאי עור ומנתחים פלסטיים המבצעים ניתוחים בפנים הופכים מקובלים יותר ויותר כמנתחי השתלות שיער, והם רבים מהמנתחים הפלסטיים המומחים בתחום השתלות שיער, זאת בשל מספרם המועט של מנתחים פלסטיים מומחים בהשתלות שיער.

התמחויות אחרות כמו למשל גניקולוגיה וילדים, מקיימות קשר אופורטוניסטי עם השתלת השיער. חסרי כישורים וידע שבעיקר מנהלים במיומנות את ערוצי ה-YouTube, והם יישארו בתחום כל עוד הוא משתלם עד שהם יחפשו דשא ירוק יותר ויעברו הלאה. עבורם השתלת שיער היא יוזמה מסחרית ולא מה שהם הוכשרו לעשות או היכן ששוכן ליבם.

ניסיונו של המנתח:

כמה זמן המנתח עוסק בתחום? כמה השתלות שיער הוא ביצע בעצמו?

האם הוא מבצע את השלבים החשובים בהליך בעצמו?

ניהול מרפאה במשך 25 שנה כצופה אילם בטכנאים המבצעים את כל השתלות השיער לא הופכת אותך למנתח מומחה להשתלות שיער.

כמה מהעבודה תתבצע על ידי הרופא?

מנתחים רבים חושבים שפיקוח לבדו ואולי גביית שכר הטרחה הם הצעדים החשובים ביותר.

בפרוצדורה שבה יש כל כך הרבה משתנים, קצירת השתלים ויצירת החורים צריכים להתבצע על ידי מנתח אחד בלבד באופן קבוע. זה צריך להיות סימן ההכר של המרפאה.

אני מבצע את כל הייעוץ ועיצוב קו השיער. לפני שאקצור את השתלים בעצמי, אתן זריקת הרדמה מקומית בעצמי. בנוסף, אני גם אצור את החורים בזווית ובכיוון הנכונים כדי להעניק מראה קו שיער טבעי והצפיפות תהיה גבוהה. כמו כן, חלקים מורכבים כמו ההתאמה למבנה הפנים והגזע או עיצוב קו השיער והתאמתו לאזור הרקות, מצריכים מיומנות ואומנותיות רבה. זו הייחודיות שלי והסיבה שהחלקים המכריעים ביותר בהליך הם מבוקרים וקבועים בכל המקרים. אני לא עושה את כל ההליך בעצמי, מכיוון שהוא מאוד מייגע ומתיש אם הוא נעשה ע”י אדם אחד בלבד. עבודה תחת אורות חזקים במנח של כיפוף לא תאפשר את הטיפול הטוב ביותר אם תיעשה ע”י אדם אחד בלבד. מנתח עייף אינו לטובתך. מכאן שעבודת הכנסת השתלים לחורים שיצרתי מבעוד מועד מוקצה לאחיות מיומנות המתחלפות כל 30 דקות כדי להישאר רעננות וערניות בזמן ההשתלה, שכן הכנסת השתלים היא גם צעד חשוב.

קרא עוד: הנחיות לפני, אחרי ובמהלך השתלת שיער

מחיר השתלת שיער נקבע לפי כמות השתלים, מהו המחיר לשתל?

אין מחיר אחיד לכל השתלות השיער.

בהודו, מחיר השתלת שיער נע בין 10 סנט ל-1.5$ לשתל +18% מס. בארה”ב וברוב מדינות אירופה המחירים נעים בין 3-10$ לשתל. כאשר לרוב יש הבדל במחיר השתלת שיער מהראש (FUE) למחיר השתלת שיער גוף (BHT).

מטופלים רבים טסים להודו לעבור השתלת שיער מארה”ב ומקנדה. למרפאות רבות יש חבילות בהתאמה אישית עבורם, הכוללות שהייה במלון וסיורים ברחבי העיר. חלק מהמרפאות כוללות במחיר החבילה תרופות לחצי שנה חלק מהמרפאות מציעות נופש של שבוע, שעשוי להיות בהנחה חלקית או בחינם לגמרי.

מחיר השתלת שיער גם הוא מגוון ומשתנה, תלוי בביקוש, בהיצע וכמובן בסוגי השתלות השיער (FUE VS FUT), אותן מציעה המרפאה.

אז כמה עולה השתלת שיער ב-Darling Buds ?

כדי שתוכל לקבל תמונה ראשונית לגבי מצבך וכמות השתלים שאתה צריך, אנו מצרפים כמה תמונות לפני ואחרי השתלת שיער עם פירוט כמות השתלים, בפסקה הבאה תוכל להבין מה העלות לכל אחד מהניתוחים הללו:

מטופל ממוצא קווקזי, 3000 שתלים, תמונת “אחרי” צולמה 8 חודשים לאחר השתלת השיער:

מטופל בריטי, 3000 שתלים, תמונת “אחרי” צולמה 9 חודשים לאחר ההשתלה:

מטופל ישראלי, השתלת שיער בוצעה בשני חלקים וכוללת 4339 שתלים, תמונות אחרי צולמו 12 חודשים לאחר הניתוח השני:

מטופל גרמני, 2364 שתלים, 16 חודשים לאחר ההשתלה:

מטופל מאירלנד, 4346 שתלים:

חבילות:

חבילת פרימיום – החבילה המומלצת ביותר:

דר׳ בהטי מבצע 100% מהיעוץ, עיצוב קו השיער, ההרדמה, פתיחת הערוצים להוצאת השתלים, יצירת החורים באזור המושתל, פיקוח צמוד על הצוות, ומעקב במייל לאחר ההשתלה.
מחיר השתלת השיער כולל איסוף והחזרה לדלהי, נסיעות בתוך צ׳נדיגר בזמן השהיה, שהיה במלון למשך שלשה לילות *, בדיקות מעבדה, 5 ימים בוילה של המרפאה בהרי ההימליה לאחר הניתוח למנוחה והחלמה, תרופות לחצי שנה (פרופסיה ומינוקסי).

מחיר:5.40 ש״ח לשתל ע״פ השער היום (12/5/2019), 116.82 רופי כולל מס. 

חבילת סטנדרטית:

דר׳ בהטי מבצע 100% מהיעוץ, עיצוב קו השיער, ההרדמה, פתיחת הערוצים להוצאת השתלים, יצירת החורים באזור המושתל, פיקוח צמוד על הצוות, ומעקב במייל לאחר ההשתלה.
מחיר השתלת השיער כולל נסיעות בתוך צ׳נדיגר בזמן השהיה, בדיקות מעבדה.

מחיר:4.85 ש״ח לשתל ע״פ השער היום (12/5/2019), 105.02 רופי כולל מס.

יש להדגיש, איכות הניתוח, הציוד, היחס וכל מה שמסביב זהות לשתי החבילות. 

מחירים עבור השתלת שיער משיער ראש בחבילת פרימיום

מבוצע בשיטת FUE

    FUE (שתל)  

מחיר השתלת שיער ברופי (₹) 
ושקל חדש (₪)*

סה”כ

1,000

X

116.82₹, 5.40₪

5,400₪

2,000

X

116.82₹, 5.40₪

10,800₪

3,000

X

116.82₹, 5.40₪

16,200₪

3,500

X

116.82₹, 5.40₪

18,900₪

מחירים עבור השתלת שיער משיער גוף

מבוצע בשיטת BHT

    BHT (שתל)  

מחיר השתלת שיער ברופי (₹) 
ושקל חדש (₪)*

סה”כ

500

X

141.6₹, 6.54₪

3,270₪

700

X

141.6₹, 6.54₪

7,578₪

1,000

X

141.6₹, 6.54₪

6,540₪

1,500

X

141.6₹, 6.54₪

9,810₪

* המלונות שבהם ניתן לשהות בחבילת פרימיום, המחיר המצויין בטבלה הנו למי שמעוניין לסגור מלון דרך המרפאה בחבילה הסטנדרטית, כולל ארוחת בוקר ומס:

1 THE TULIP INR 2500
2 METRO HOTEL INR 2500
3 HOTEL WESTERN COURT INR 3450

מחיר לאדם אחד, באם מתלווה אדם נוסף, יש להודיע על כך ולבקש מידע על העלות.

המחיר אינו כולל:

1. עלות הוצאת ויזה להודו חלה על המטופל (210 ש”ח לערך).
2. עלות כרטיס הטיסה חלה על המטופל – בדיקה אקראית בסקייסקנר העלתה תוצאת של טיסת אל על ישירה למומבאי ב-336$ וטיסת המשך ישירה לצ׳נדיגר בעלות של עוד 67$.

בחבילה הבסיסית המחיר אינו כולל:
1. עלות הנסיעה / טיסה מדלהי לצ’נדיגר חלה על המטופל (נסיעה במונית עולה כ-320 ש”ח).
2. עלות בית המלון חלה על המטופל (מחיר ממוצע במלון ראוי ללילה: 140-204 ש״ח כולל ארוחת בוקר ואינטרנט אלחוטי).
3. עלות המזון והשתיה בזמן השהייה בהודו חלה על המטופל.

כמה עולה השתלת שיער בסך הכל ?*

מחיר השתלת שיער הכוללת 1000 שתלים בחבילת פרימיום:

חישוב מוערך לויזה, טיסה, נסיעות, השתלה, תרופות לחצי שנה, מלון לשלשה לילות ושהות בווילה בהימליה ל-5 ימים: 7,100 ש”ח בחבילת פרימיום

מחיר השלת שיער הכוללת 2000 שתלים בחבילת פרימיום:

חישוב מוערך לויזה, טיסה, נסיעות, השתלה, תרופות לחצי שנה, מלון לשלשה לילות ושהות בווילה בהימליה ל-5 ימים: 12,500 ש”ח בחבילת פרימיום

מחיר השתלת שיער הכוללת 3000 שתלים בחבילת פרימיום:

חישוב מוערך לויזה, טיסה, נסיעות, השתלה, תרופות לחצי שנה, מלון לשלשה לילות ושהות בווילה בהימליה ל-5 ימים: 17,900 ש”ח בחבילת פרימיום

כמות שתלים גבוהה יותר מ-3500 דורשת חישוב שונה כי לעתים יש צורך בשיער גוף או פיצול הטיפול לשני ניתוחים בהפרש של חצי שנה בינהם בהתאם להמלצת הרופא ורצון המטופל.

* המחירים נקובים בשקלים ע”פ שער הרופי ההודי בתאריך: 11/05/2020 – 1 ש״ח =21.64 רופי, ושער הדולר מאותו תאריך: 1$ = 3.51₪

כמה עולה השתלת שיער בארץ ?

השתלת שיער בישראל אצל רופא מוביל בארץ דורש 20 ש”ח לזקיק, כלומר, 30,000 ש”ח ל-1500 שתלים, 50,000 ש”ח ל-2500 שתלים וכו’.

ב-Darling Buds השתלת השיער היא לא השתלת שיער זולה או יקרה, ב-Darling Buds השתלת השיער משתלמת !

האם השתלת השיער עומדת להתבצע תחת מעטה הבטיחות של בית חולים?

השתלת שיער היא הליך כירורגי למרות שרוב המטופלים חושבים שזה יהיה כמו ביקור בסלון יופי או במספרה לעיצוב שיער.

בית חולים להשתלות שיער

בית החולים 5Rivers

אסונות קורים כאשר חוסכים בבטיחות.

מרבית המרפאות ברחבי העולם עורכות השתלות שיער בתנאים של סביבה משרדית. אמצעי בטיחות הם מובנים אך תמיד יש מחסור בציוד לטיפול בשעת חירום. זו דרך פופולרית ומועדפת מכיוון שהיא מורידה את עלות ההשקעה. האם תרצה לחסוך כסף על חשבון הבטיחות שלך? אנו בוודאי לא נאפשר זאת.

לחלות במחלות נגיפיות מסוכנות כמו HIV אינו דבר חכם לעשות רק כדי לחסוך ע”י מעבר של השתלת שיער זולה ומסוכנת. שכונות מלוכלכות מוסיפות לסיכון. למרפאות עצמאיות הממוקמות ביישובים צפופים או בבניינים רבי קומות יש זמן תגובה איטי באם מתרחש מצב חירום. היעדר מעליות בבניין שכזה יקשה על הפינוי אם תהיה תגובה אנפילקטית. טכנאי לבדו לא יכול להתמודד עם תקלה רפואית אם זו חלילה תקרה.

בכדי להבטיח הליכים בטוחים עבור לקוחותינו ב-Darling Buds, בניתי בית חולים משלי ויש לנו את כל האמצעים הנדרשים בשעת חירום במקום. קיים רופא מרדים במשרה מלאה כדי לפקח על החולים ולהתמודד עם כל מצב חירום רפואי שעלול להתרחש.

זה כמובן מייקר את מחיר השתלת השיער.

האם חדר הניתוח סטרילי או שמא אתה עלול לחטוף זיהום?

חדר ניתוח השתלת שיער

אחד מחדרי הניתוח

עמידה בנוהל SOP (Standard Operating Procedure) נדרשת לצורך תחזוקה של חדר ניתוח ללא תקלות. זה כרוך בסטריליזציה שבועית ובדגימות תכופות של תרבויות הנלקחות מהקירות והרצפות כדי להבטיח שחדר הניתוח נקי מחיידקים ושאתם בטוחים. כמו כן, זה מחייב את סביבת חדר הניתוח להיות סגורה במשך 48 שעות בכל שבוע. סטריליזציה ותחזוקה נאותה של חדר הניתוח עולות כסף, מה שמוסיף למחיר של השתלת שיער.

כדי להבטיח שמחלות לא יועברו ממטופל אחד לאחר, אסור לעולם לבצע שימוש חוזר בציוד חד פעמי.

האם הצוות ב-Darling Buds מוסמך?

אצלנו במרפאתDarling Buds , כמו גם במרפאות נוספות שבטיחות המטופל בראש מעיניהן, מעסיקים אך ורק צוות מוסמך. משימות קריטיות בהליך מנוהלות ע”י המנתח בסיוע הצוות המוכשר לכך ומבין את חשיבות השמירה על סטריליות ומניעת זיהומים.

האם הצוות קבוע? כמה זמן הוא כבר עובד עם המנתח?

במרפאת Darling Buds אנו מתגמלים את האחיות על עבודתן הטובה. רוב אנשי הצוות עובדים בסביבה מאושרת ובטוחה ומתוגמלים בהתאם לכישוריהם וניסיונם. מכאן שהשחיקה שלהם נמוכה.

באיזה ציוד משתמשים?

מחט האריס

מחט האריס

מכשירים תקינים, תאורה, אביזרים אופטיים איכותיים ועובי המחט, מסייעים במתן תוצאה טבעית ללא תופעות לוואי של shock loss וקצירת יתר של שתלים, הגורמות לקו שיער מכוער ולצלקות בחלק האחורי של הקרקפת.

ב-Darling Buds, השתמשנו מאז ומתמיד בציוד החדיש ביותר שמקורו בארצות הברית ובאירופה. התאורה היא יוקרתית והאביזרים האופטיים בהם אנו משתמשים הם מהשורה הראשונה בתחום. מחטים מיובאות במגוון גדלים, בין 0.7 מ”מ – 0.85 מ”מ. המערכות משודרגות לעיתים קרובות והתחזוקה מתבצעת בזמן כנדרש. זה בהחלט מוסיף לעלויות בהשוואה למרפאות “הכול כלול” בעלות נמוכה המשתמשות במקדחי שיניים מקומיות עם מחטים גדולות ועבות. מקדחי שיניים גורמים לחימום יתר ומזיקים לשרידות השתלים. מחטים עבות מותירות צלקות בולטות באזור התורם וניתן לראות אותן מרחוק. הסיבה לכך נובעת מקצירת יתר של שתלים ו shock loss-של השערות שמסביב.

איכות מתבטאת במחיר – זה נכון גם להשתלות שיער.

 • לצפייה בסרטון השתלת שיער מלאה:

טכנאים שמבצעים את כל ההליך, מה ההבדל?

קל לשכור טכנאים. בכל עיירה קטנה יש צוותים רבים שעובדים באופן לא חוקי כפרילנסרים ורצים ממרפאה למרפאה 24 שעות ביממה. מכיוון שהם מבצעים פרוצדורות בעלות נמוכה במרפאות מפוקפקות, הם לחוצים בכסף. כדי לגמור את החודש הם יעשו מספר השתלות ביום בכמה מרפאות שונות. הם תמיד מאחרים לאן שהוא. כמו כן, הדינמיקה של צוות הטכנאים כל הזמן משתנה ואין זה סביר שמטופל אי פעם יפגוש שוב מישהו מהצוות. את מי הוא יאשים אם הדברים ישתבשו? 

עומס העבודה במרפאה:

במרפאת Darling Buds אני מבצע ניתוח אחד ביום, חמישה ימים בשבוע. מה שנותן לי מספיק זמן להתאושש, מכיוון שהתהליך כרוך במנחים ובזוויות מאתגרות לעמוד השדרה, וניתן לתת את התוצאות הטובות ביותר רק אם אני נח היטב בין ההליכים. אם במרפאה אחרת מבצעים 5-10 מקרים ביום, אני לא יכול להשוות את המחיר שלהם. כמובן שהם יגבו עשירית מהעלות שאני גובה. כנגד 100 לכל שתל שלי הם יגבו 10 לכל שתל, אבל מה שתפספס הוא מי בפועל עושה את ההליך.

אף רופא לא יכול לעשות 10 השתלות שיער ביום!

הם יגידו שכן, אבל איך תוכל להתמודד איתם כשהכסף משולם לפני ההשתלה? זה הגיון פשוט. Darling Buds אינה מרפאה הפועלת בשיטת פס ייצור או “בית חרושת” להשתלות שיער אשר מקבלת מדי יום אוטובוסים ומשלחות של מטופלים המגיעים לעבור השתלות שיער ביחד. וזו גם הסיבה שאנחנו מספקים תוצאות איכותיות ללא פשרות.

האם אתה משלם לפני או אחרי השתלת השיער?

מטופלים רבים שעברו השתלות שיער גרועות סיפרו לי שהם פגשו את המנתח רק אחרי ששילמו את מלוא הסכום, בבוקר הניתוח. אצלנו ב-Darling Buds, אנו לעולם לא גובים את מלוא הסכום לפני ההשתלה. מכיוון שספירת השתלים עשויה להיות נמוכה מהמצופה, זה לא אפשרי לגבות את מלוא התשלום לפני הניתוח. בנוסף, דבר זה מעניק בטחון למטופל שהכול יתבצע כמובטח ולפי התוכנית.

האם המרפאה נותנת לך את האפשרות לספור את השתלים?

אם תהיה רמאות בכמות השתלים, אנו ב-Darling Buds, לא נוכל להתחרות במחיר שלהם.

האם אתה משלם עבור מוצר או עבור מיומנות?

שלא כמו בקבוק קולה למשל, שתרצה לקנות אותו ממוכר בצד הרחוב ולא ממלון 5 כוכבים מכיוון שאתה יודע שמדובר באותה איכות ובמלון זה רק עולה יותר. זה לא תקף לגבי השתלת שיער מכיוון שאנו לא מוכרים מוצר, והאיכות משתנה בין רופא לרופא, ובין מרפאה אחת לאחרת. לכן איננו יכולים להשוות את העלות שלנו למרפאות המוכרות השתלת שיער כמוצר ולא כמיומנות.

אני גם לא אומר שרופאים צריכים לגבות איזה מחיר שמתחשק להם. העלות צריכה להיות סבירה, מוצדקת וזהה לכולם. מה שמובטח צריך להינתן מבלי לפגוע בזכויות המטופל.

אם התקציב שלך לא תואם את העלות, אתה יכול לחסוך כסף ולתכנן את ההליך אחרת או שאתה יכול לקחת הלוואה שמרפאות רבות יכולות לארגן.

אבל התפשרות על הבריאות, ההערכה העצמית והתוצאות שלך עשויה לא להיות לטובתך.

אז אם נסכם בקצרה, אנחנו לא יכולים להתחרות במחיר השתלת שיער עם:

 1. קליניקות שבהן הטכנאים מבצעים את ההליך במקום המנתח.
 2. קליניקות שבהן הצוות מתחלף ואינו קבוע.
 3. קליניקות שפועלות במתכונת “בית חרושת” להשתלות שיער.
 4. קליניקות שלא נמצאות בשטחו של בית חולים.
 5. קליניקות שמשתמשות בציוד באיכות ירודה או בציוד חד פעמי ועושות בו שימוש חוזר, שוב ושוב ומסכנות את בריאותך.
 6. קליניקות שמתפשרות על בטיחות, סטריליות ותברואה.
 7. קליניקות שמוכרות מוצר ולא מיומנות.

השתלת שיער גרועה היא הפסד מוחלט בשבילך. ניתן למדוד הפסדים מוחשיים במונחים כספיים אך ההפסד הבלתי מוחשי הגדול ביותר שלא ניתן למדוד הוא ההפסד הגדול ביותר שלך.

הפסדים בלתי מוחשיים:

 • אובדן של שתלים שלא שרדו
 • Shock loss קבוע המדלדל את האזור התורם
 • קו שיער גרוע ולא טבעי שלא ניתן לתקן
 • צלקות מכוערות

זכור, העלות של הליך תיקון היא 500% יותר ממה ששילמת בהתחלה, ועדיין לעולם לא תוכל להשיג את אותה תוצאה.

לקריאה נוספת:

אז… תבחרו נכון כבר בפעם הראשונה. לעתים רחוקות השתלת שיער מאפשרת הזדמנות שנייה.

זכור שהשתלים שלך מוגבלים!

העור שלך לעולם לא יהיה זהה אם תופיע הצטלקות לאחר השתלת שיער שנכשלה. בצע היטב את המחקר שלך ואז בחר את הרופא שאתה מרגיש איתו הכי בנוח.

זכור שאין הזדמנות שניה באהבה, מלחמה והשתלת שיער.

נכתב ע״י דר׳ טג׳ינדר בהטי

לקריאה נוספת:

האם בתור אדם דתי אוכל לעבור השתלת שיער? כמובן, רבים מהמטופלים שבוחרים לעבור השתלת שיער בהודו הם דתיים או שומרי מסורת, ניתן לקבל מענה מלא, הן מבחינה אדמיניסטרטיבית והן בראי ההלכה. המדריך הבא מובא לטובת מתעניינים שומרי מסורת המעוניינים לעבור השתלת שיער.

השתלת שיער היא הליך עדין יחסית, כך שחשוב להבין את היתרונות והחסרונות שלו לפני שתבחר בו. חשוב לא פחות להבין את אופי הניתוח ואת מהלך ההשתלה באופן מלא ולא פחות חשוב, את אופי הטיפול לפני ואחרי ההשתלה, זאת כדי להפיק ממנה את התוצאה הרצויה והטובה ביותר. 

כאשר נשירת השיער מתחילה להופיע, היא הופכת למשמעותית ובולטת בתוך זמן קצר. בתרחיש כזה, לחלק מהאנשים נהיה חשוב מאוד לטפל בבעיה זו. אם אתה מעוניין בהשתלת שיער, כדאי לבדוק אם אתה בכלל מתאים.

האם כדאי לי לקחת פרופסיה לפני השתלת שיער? כמה זמן לאחר הניתוח ייקח לסימנים מההשתלה להיעלם? בתוך כמה זמן מהניתוח יצמח לי השיער כך שלא אראה קירח? האם יישארו צלקות נראות לעין מהניתוח? במהלך השנים ד”ר Tejinder Bhatti נשאל שאלות רבות בנושא השתלת שיער, בדף זה אנו נפרסם שלל שאלות ותשובות בנושא בהתאם לתשובותיות של דר׳ בהטי.

בשנים האחרונות, עם התפשטות הבשורה על מומחיות ברמה עולמית ומחירים ללא תחרות, יותר ויותר ישראלים בוחרים לטוס ולעבור השתלת שיער בחו”ל על פני השתלת שיער בארץ. בין האופציות הפופולריות כיום ניתן למצוא ישראלים שעברו השתלת שיער בהודו, השתלת שיער בטורקיה או השתלת שיער בקפריסין.
במאמר זה נדון באפשרויות השונות ונעבור על כללי ברזל שחייבים לברר.

במקרה של התקרחות נרחבת המלווה בהיעדר צפיפות מספקת באזור התורם (בחלקה האחורי של הקרקפת), החלופה היא ביצוע השתלת שיער תוך שימוש בשתלים מהגוף, טכניקה זו נקראת השתלת שיער BHT (Body Hair Transplant). השתלת שיער BHT הפכה פופולרית בקרב מנתחים ומטופלים כאחד. מרפאת Darling Buds הינה אחת מהקליניקות החלוצות בתחום השתלת שיער גוף.

המחזור הרגיל של צמיחת שיער נמשך בין 2 עד 6 שנים. כל שערה צומחת כ-1 סנטימטר לחודש במהלך שלב זה. כ-90 אחוזים מהשיער על הקרקפת גדל בכל זמן נתון. כ -10 אחוזים מהשיער על הקרקפת, בכל זמן, נמצא בשלב מנוחה. לאחר 2 עד 3 חודשים, השיער שנמצא בשלב המנוחה נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. טבעי שמעט שיער נושר בכל יום כחלק מהמעגל הזה. עם זאת, חלק מהאנשים עשויים לחוות אובדן מוגזם של שיער. כאן נפרט בנושא.

כמות לא מבוטלת של נשים סובלות מנשירת שיער בשלב כלשהו בחייהן. במקרה של נשים אחרי גיל המעבר (בשלב המנו-פאוזה), הידלדלות השיער או הופעתם של אזורים קירחים בקרקפת הינן בעיות שכיחות. התקרחות נשית מסוג אלופציה אנדרוגנית (androgenetic alopecia) היא הסוג העיקרי של נשירת שיער בקרב נשים, והיא יכולה להשפיע קשות על איכות חייהם ועל רווחתם הרגשית. כאן אנו נפרט עוד בנושא.

מה הופך קו שיער לבעל מראה טבעי? עיצוב קו שיער הוא החלק החשוב ביותר של השתלת שיער מוצלחת בפער ניכר. שום חלק אחר מההליך והמאתגר לא יהיה בעל משמעות כה רבה כאשר התוצאות יחלו להופיע, מאשר מראה קו השיער אחרי השתלת שיער. זאת מכיוון שקו שיער לא מוצלח לא ניתן להסוות! בדף זה נפרט מה יש להשיג ואיך לפעול לצורך השגת קו שיער טבעי ויפה שלא יזעק למרחקים ״השתלת שיער !!!!״.